Estonian Special Task Force
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Tagasiside] Juhtkond

2 posters

Go down

[Tagasiside] Juhtkond Empty [Tagasiside] Juhtkond

Post by Kurvits Sat 10 Jan - 12:13

Tagasiside [09.01.2015]

Väikene tagasiside eilsest missioonist. Oli nii häid asju kui ka halbu.
Esimene asi, mis kohe silma paistis ning kohe häirima hakkas on see, et paljud ei kipu jao juures püsima ning jooksevad killide saamiseks teistest ette. Sealt tekivad probleemid, et informatsioon ei jõua kõigini piisavalt kiirest, tekib info overload ning on vigastused kiired tulema. Toome näiteks eilse öö missiooni, kus meie kuulipildur lasi oma mehe maha just selle tõttu, et ei antud infot edasi. Teine asi. Linnas liigutakse koos. Eile oli esialgu väga super süsteem, mis toimis. Kuulipildur, täpsuslaskur ning meedik (vist) olid ülevale mäe küljel, kust me tulime ning ülejäänud jagu alustas linna puhastamist. vasakult servalt. Kõik toimis ideaalselt. Liiguti üksteise järel, info levis kõigile korralikult, ei olnud raadios mõttetut mulinat. Mis aga juhtus. Kui oli kindel, kus kohas peaks olema relvakast, oli terve jagu nagu peata kanad. Joosti üle tee, mida kuulipildur kattis, keegi kedagi ei katnud, sest kõik üritasid iga hinna eest kasti otsida. Sellist asja ma ausalt öeldes rohkem näha ei taha. Terve ülesanne tuleb täita tervikuna. Imestama pani mind veel see, et kasti hakati joostes otsima hetkel, kui vaenlane oli veel seal samas linnas üle tee sees.

Mõned punktid, mida järgmistel missioonidel üritage parandada.
* Katame järgmisi mehi, teede ületamisel. NB! Viimane tee ületaja katab ka seda meest, kes enne kattis teisi, et ta ei peaks ilma katteta üle tee jooksma!
* Liigume ühtse jaona. Rivis mööda seina ääri. Keegi ei jookse omavoliliselt kille otsima. See on tiimi töö. Jaoülem juhatab linna siseselt, kuidas jagu toimib.
* Teatame vigastatutest ning oleme oma jaokaaslaste tervisliku seisundiga koguaeg kursis! Ei jäta kedagi pikaks ajaks pikutama, kui ei ole peal effektiivset tuld.
* Effektiivse tule all, vigastatute korral, palun kasutage suitsu ning üritage ta sealt ära tuua. Enamus surmasi tulebki selle pärast, kuna esiteks tormatakse peale ning teiseks vigastatutega ei kiputa tegelema, kui ei olda meedik.

Hakkame edaspidi rangemalt järgima jao liikumist, et ei juhtuks seda, mis eile linnas juhtus, et kõik mehed jooksid vaenlastega segamini linnas ja otsisid kasti (Viimane missioon Väljaotsaga). Loodan, et saite siit ka midagi uut teada või leidsite midagi, mida peaksite muutma.
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 29

https://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

[Tagasiside] Juhtkond Empty Re: [Tagasiside] Juhtkond

Post by Kurvits Thu 29 Jan - 11:18

Tagasiside [29.01.15]

Teise jao tagasiside.
Mis mulle eile silma jäi on see, et jagu ei kipu formatsioone hoidma, tänu millele said mehed vigastada ja jao sanitar surma. Jao sanitar ehk WaveO jooksis jaost eemale jälle kille otsima ning sai surma. Ma ei taha sellist asja rohkem näha. Küsitakse kui on soov eemale liikuda ning sanitar ei liigu kunagi jao juurest eemale. Antud momendil nagu näete on ta meil kõige vajalikum mees jaos.
Lisaks mis mulle silma jäi on see, et jagu ei kipu seljatagust katma ning teine asi on see, et kõik üritasid korraga vaenlase pihta lasta. Tänu sellele oli meedik sunnitud koguaeg ravimisega tegelema ning jao võimekus langes tänu sellele. Tuletan meelde, et meie peamine ülesanne on see, et mehed jääksid kõik ellu ning alles siis tuleb ülesande täitmine. Teine missioon oli juba parem. Selle kohta ei ole mul midagi öelda.

Ilmselt veel täiendan. Vabandan kirjavigade pärast. Kirjutasin telefoniga.
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 29

https://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

[Tagasiside] Juhtkond Empty Re: [Tagasiside] Juhtkond

Post by Väljaots Thu 29 Jan - 11:39

Tagasiside [29.01.15]

Esimese jao tagasiside

Mis minule eile silma jäi on see, et pea pistetakse varje tagant välja vastase efektiivse tule ajal. Selle tulemusena tekkisid haavatud. Pistke pea välja ning laske vastase pihta siis kui teie kaitsesse enam kuulid ei lenda. Samuti seljataguse kaitsmine, aedikutesse sisenedes tuleb kõik sissepääsud vaatluse alla võtta ning jälgida neid ning mitte pöörata tähelepanu vastastele, kes on kellegi teise kattealas.
Positiivne oli see, et jagu püsis koos ning ei valgunud laiali. Meeskond oli tasemel ning kaotused olid ka väiksemad.
Väljaots
Väljaots

Postituste arv : 28
Join date : 2014-07-14

Back to top Go down

[Tagasiside] Juhtkond Empty Re: [Tagasiside] Juhtkond

Post by Kurvits Sun 1 Feb - 0:21

Tagasiside [31.01.2015]

Logistika

Kui teine jagu kutsus välja logistika, sest mehel oli vale moon kaasas, siis logistika jõudis küll õigel ajal ning ma nägin masinat ka õiges kohas korra aga millegi pärast liikusite te tagasi ja täpselt vaenlase ohtlikusse alasse, ehk siis kohta, mis oli kaardil märgitud punasena. Seal said teie mehed vigastada ning ma olin sunnitud jooksma umbes 300 meetrit tagasi, et moon vastu võtta (üle lageda ala). Järgmine kord kui te tulete moona edastama või ükskõik mis abi pakkuma, siis vaadake enne kaardi pealt endale koht välja kuhu te lähete ning valige selline koht mis oleks kõige paremini kaitstud vaenlase tule eest. Ma pidin ikka korralikku rambot mängima, et üldse teieni jõuda ning hiljem tagasi joostes samuti.

Lisaks esimeste alade puhastamisel enne linnapiirile minekut kuulsin ma pidevat suhtlust Ghosti ja Väljaotsa vahel. Mitte keegi ei uurin teise jao kohta, et mis seis meil on. Lõpuks pidin ise andma infot, et ülesanne on täidetud. Me oleksime võinud vabalt kõik vigastatutena pikali lebada seal nii, et mitte keegi poleks arugi saanud, et meie ülesanne on täitmata. See läks puhtalt rühmaülema kapsaaeda.

Rühmaülema poolt meeldis mulle see, et kui ülesanne liikus edasi linna piirile, siis rühmaülem ehk Väljaots oli koguaeg kursis, kus mingi jagu on ning mida nad parasjagu teevad. See oli väga positiivne.

1 Jagu

Ma kuulsin liiga vähe info edastust teie poolt. Enamusest ajast ma ei teadnud üldse kus te olete. Lisaks Ghost ei vastanud mulle paljudel kordadel kui teda kutsusin. Lõpuks hakkas minuga suhtlema üldse teie meedik ehk WaveO.

2 Jagu

Kosmos, ootan sinu poolt palju rohkem suhtlust. Mind häiris jubedalt see, et sa ei vastanud meile mängus kui sinu käest midagi küsisime. Siim, sinu black oli see, et sa ei öelnud mulle kohe kui sul jalad läbi lasti. Very Happy Oleksime me hakanud edasi liikuma, siis oleks asi jälle toppama jäänud, sest sulle oleks tulnud siis abi kutsuda. Õnneks lõpuks ikka andsid info edasi.

Kokkuvõte

Arvestades, et sellise rahvaga esimene missioon nii suure vaenlase protsendi vastu, tuli tegelikult ülesanne isegi üpris hästi välja. Ma olin täiesti kindel, et me ei jõua linna. Mina võtsingi seda õppust rohkem ülemate treenimise, side ja logistika poole pealt, et näha kuidas keegi hakkama saab ning millised vead välja tulevad, mille kallal peab rohkem tööd tegema. Kõik oleks muidugi võinud vähe muhedamalt minna kuid seda ei saagi loota praegu, sest paljud uued on juurde tulnud ning me ei ole kuigi palju kokku harjutada jõudnud. Eks see iga missiooniga paraneb. Tänan teid kõiki, et saime nii suure kamba seekord kokku mängimiseks!
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 29

https://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

[Tagasiside] Juhtkond Empty Re: [Tagasiside] Juhtkond

Post by Kurvits Sun 8 Feb - 12:49

Viiamse Fallujah missiooni tagasiside [03.02.2015]

1 Jagu

Tuleb tunnistada, et siin missioonil oli mul senisest parim jagu. Meil oli kaotusi, (vigastatuid) keda oli vaja transportida ära kuid üldjoontes said mehed ideaalselt oma töö ülesannetega hakkama. Pidin küll vahepeal teid veidi tagant utsitama, et edasi liiguksite aga alad said hästi puhastatud ning ülesanne täidetud.
Esialgne ülesanne oli meie jaol liikuda raadio tornini. Selle puhastamine oli lapsemäng, tänu frosty RCO sihikule. Edasi liikusime linna äärde, mis oli veidi problemaatiline aga sai siiski tehtud. Linna piirilt edasi hakkas vapustav tiimi töö. Jagu sai kiirelt kaheks jaotatud ning võeti ära esimesed ruudud, et oma ala turvalisemaks teha. Mis mulle meeldis on see, et samamoodi nagu alguses jagu pooleks tõmmati, säilitati ka hiljem, kui oli vaja liikuda mitme hoone vahelt.
Kui keegi sai viga, siis seda märgati kohe ning anti teada. Kõik jao liikmed katsid üksteist, kui keegi end ravis. Mis mulle kõige rohkem meeldis oli see, et ka Kosmos hakkas juba rääkima. Eks ta ole muidugi harjumise küsimus aga see tegi mu töö juba palju lihtsamaks, kui kuulsin kuidas Kosmos vaenlase asukohta koordinaatide abil ütles ning mainis hiljem juba ära, mis suunda ta katab. Lase samamoodi edasi. Väga super töö!

Lõpude lõpuks sai ülesanne kiirelt täidetud. Liigutud punktist A punkti B ning preemiana leidsime üles ka relvakasti nii, et viriseda ei ole küll mitte millegi üle. Super jao koostöö.

Tagasiside [07.02.2015]
Sierra 1

Esiteks alustan ikka ja jälle baasist lahkumisest. Seekord süüdistan ennast, sest nagu alguses Fleepis öeldud sai (mina ise ütlesin), on kogunemine 18.00 ning pärast hakkasin mängus lõugama, et kiiremini välja liiguksite. Ei arvestanud sellega, et osad mängijad alles liitusid serveriga.

Snaipri ning spotteri töö.

Suutsid mind üllatada Ghost. Ma olin kindel, et saad hakkama aga ei arvanud, et nii hästi. Luureülesandel katsid mind väga hästi oma summutatud relvaga ning määrasid väga ilusti ära vaenlase tehnika ning meeste arvu enamvähem. Pidevalt suhtlesid ning hoidsid info uuendatuna.
Tänu sinule saime relva väga hästi paika ning ei olnud eriti raske veidi tuult arvestades artilleryt maha võtta ning samuti ka sõiduki raketiheitjat.
Järgmine ülesanne Takistanis. Esialgne vaenlaste märkimine vektori abil oli super töö. Lisaks sellele, et lasin maha need mehed, keda ise nägin, sain maha ka väga palju teisi mehi, kelle sa ise väga hästi ära märkisid. Tuleb tunnistada, et kui mulle peaks kunagi siin tekkima uus spotter, siis peab ta end kõvasti tõestama hakkama, et taset hoida. Wink
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 29

https://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

[Tagasiside] Juhtkond Empty Re: [Tagasiside] Juhtkond

Post by Kurvits Thu 19 Mar - 22:52

Tagasiside [19.03.2015]

Osalejad: Jürgen - Zeus, Matis - KP, Metstak - TT, Kurvits - TL, No one - Sanitar, Tamm - Laskur

Ülesanne: Hävitada vaenlase raske militaar tehnika ning kätte saada dokumendid vaenlase ohvitseri käest.

Ülesande täitmise positiivsed küljed:
Zeus: Väga hästi koostatud lahinguala, korralik ülesande ülesehitus, vaenlaseid piisavas koguses, vaenlane toimis vastavalt meie tegevusele, vaenlane pandi toimima nagu reaalne isik. Mehitatud kontrollpunkt enne vaenlase territooriumit. Lisatud vaatluspost enne ülesande territooriumit.

Jagu: Eriti meeldis mulle see, et mehed mõtlesid üldiselt ise. Ei pidanud väga suunama kedagi vaatama enda vaatlus suundasid, pakuti välja erinevaid viise ülesande läbiviimiseks. Seisaku ajal võeti üldiselt iseseisvalt ringkaitse. Meditsiini poole pealt see, et enne suruti vaenlase tuli maha kui hakati tegelema vigastatutega. Sai õpetatud kuidas visata effektiivselt suitsu granaati vastavalt tuulele. Lõpetuseks veel see, et sain igakord infot kui keegi jao koosseisust soovis liikuda eemale positsioonile.

Ülesande täitmise negatiivsed küljed: Esiteks siis see, et ma jälgin liiga palju skoori, et teada saada kas vaenlane on surnud või mitte. Üritan seda tulevikus mitte teha. Teiseks siis see, et liiga palju on tühja möla ülesande ajal ning seetõttu pean käskima teil vahepeal vait olla, et saaksin informatsiooni edastada. Kolmandaks toon välja selle, et ei kuulatud kui Matis ja Tamm edastasid info, et liigutakse vaenlase raske militaar tehnika poole ning Tamm lasti maha. Neljandaks tooksin välja veel selle, et lugege mis ülesanne on ja ärge küsige minu käest koguaeg küsimusi asjade kohta, mida ma ise ka ei tea nagu näiteks: "Mis saab sellest vaenlase ohvitserist, kes omas vajaminevaid dokumente?" Kui ülesanne ei näe ette ohvitseri tapmist või kaasa võtmist, siis me ei teegi temaga midagi. Ta jääb omale positsioonile kuni antakse vastav käsk. Viiendaks, ärge seiske üksteise kõrval lahinguväljal. Kui vaenlane teile tule peale paneb, siis on vaenlasel 2 korda suurem sihtmärk. Hoidke vahet. Tooks välja ka selle, et andke inimestele teada kui te liigute läbi nende tulesektori. Üks vale sõrme vääratus ja teid lastakse lihtsalt maha. Liikuge meeste seljatagant alati. Ning lõpetuseks toon veel välja selle, et kui kusagil suunas on vaenlane ning teile on eelnevalt määratud vaatlussuunad, siis vaenlasega tegeleb sellesse suunda vaatleja ning see mees, kellele antakse jaoülema poolt käsk. Kui kõik pööravad korraga vaenlase suunda, siis oleme me haavatavad teistest suundadest, mis võib meile endile häda kaela tuua. Silmad peavad olema ümberringi.
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 29

https://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

[Tagasiside] Juhtkond Empty Re: [Tagasiside] Juhtkond

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum