Sideõpe

Go down

Sideõpe

Post by Kurvits on Wed 14 Jan - 18:05

Sideõpe


Alustame siis maast ja madalast. Side ning sellega kaasnevad reeglid on olulised ning kuna side on üsna põhjalik teema, otsustasime teha siia õpetuse selle korrektse kasutuse kohta. Side puhul on olulised reeglid, millest ei ole võimalik meie tiimis mööda vaadata. Seega on selle teema lugemine kohustuslik neile, kes ei käinud 13.01.2015 serveris sideõppel. Räägin siin täpselt samad asjad läbi ning võibolla leiab keegi ka lisa.
Teil tekib ilmselt küsimus, et milleks teha foorumisse sideõpe, kui sääraseid õppusi toimub niikuinii serveris? See teema foorumis on üldiselt teadmiste kontrollimiseks ning küsimustele vastuste leidmiseks. Sellega vähendame kõvasti oma tööd.

Side reeglid

x Raadiosaatjasse ei öelda kunagi nimesid, üksuste suuruseid, auastmeid (tulevikus lisanduvad ka meie tiimi) ega ka asukohti.
x Jutuajamist raadiosaatjates ei toimu. Raadiosaatjatest käib läbi ainult oluline informatsioon, mis on seotud tegevusega.
x Sideseanss kestab tavaliselt maksimum 6 sekundit. Seega tuleb olla konkreetne ning rääkida võimalikult lühidalt.

Side mõisted

x Kuuldel - Öeldakse siis, kui oodatakse vastust teise osapoole poolt.
x Sain - "Sain" on nagu vestluse punkt. Enne, kuni pole tulnud eetrisse sõna "Sain" ei ole lubatud kellegil vahele segada, kui ei ole edastada erakorralist informatsiooni.
x Kõik - Sarnane "Sain" käsklusele kuid seda kasutatakse siis kui sideseanss kestab pikemalt ning edasi antakse rohkem kui 1 informatsioon. Sõna "Kõik" kasutab välja kutsuja ehk see isik, kes alustab sideseanssi. Sellega annab ta teada, et rohkem infot eetrisse ei tule ning sideseanss lõpetatakse.
x Paus - Käsklust "Paus" kasutatakse siis, kui edastatav informatsioon on pikem ning, et mitte hoida kinni eetrit. Näiteks koordinaatide edastamine. Kui välja kutsuja ei ole kindel, mis info oli ehk kui tal läheb meelest, siis ta ütleb "Paus", laseb tangendi (raadiosaatja nupu) lahti, vaatab edastatava informatisooni üle ning seejärel jätkab oma info edastust.
x vaikus, vaikus, vaikus - Seda käsklust kasutatakse siis, kui raadiosse tuleb erakorraline informatsioon, mille edasi andmisega ei kannata oodata. Kui öeldakse "vaikus, vaikus, vaikus", jätavad eetris olevad isikud oma info edastuse pooleli ning jätavad eetri vabaks isikule, kes edastab erakorralise info. Miks öeldakse "vaikus" kolm korda? Põhjus on lihtne. 3 korda öeldakse seetõttu, kuna isik, kes eelnevalt infot edastab ei kuule raadiosse vahele tulevat isikut samal ajal kui ta ise nuppu all hoiab. Seega kui öeldakse 3 korda, on suurem tõenäosus, et isik, kes räägib parasjagu lõpetab just oma jutu ning kuuleb sõna "vaikus".
x Ütle uuesti - Varasemalt oli selle käskluse nimetus "Korda" kuid see keelati ära, sest käsklus "Korda" annab miinipilduritele teada, et nad võivad uue lasu lasta vanade koordinaatide pihta. Seega, kui info piisavalt hästi läbi ei tule, tuleb öelda eetrisse "Ütle uuesti", mille tagajärjel ütleb eelnev info edastaja oma info uuesti.

Side kasutus

Igale sõdurile on määratud number, mille abil jaoülemad neid kutsuvad raadio teel. Igal liikmel on olemas ka raadiosaatja.
Näited side kasutusest:

Sulgudes osa ei öelda.
NÄIDE 1
1) 2-0 (kutsutav) SIIN 1-0 (kutsuja) kuuldel
2) 2-0 (kutsutav) kuuldel
3) (1-0 kutsuja) Vaenlast on nähtud suunal 320, kuuldel
4) (2-0 kutsutav) Sain

NÄIDE 2
1) 2-0 (kutsutav) SIIN 1-0 (kutsuja) kuuldel
2) 2-0 (kutsutav) kuuldel
3) (1-0 kutsuja) Nähtud vaenlase üksust suunal 320 paus
4) (1-0 kutsuja) Üksuse suurus 2 jagu paus
5) (1-0 kutsuja) Jagude taga sõidab üks soomuk BTR-60 kuuldel
6) (2-0 kutsutav) Sain
7) (1-0 kutsuja) Kõik (Sellises olukorras ei ole kohustuslik enam öelda "Kõik")

Käsklust "Paus" kasutasin siin olukorras selle tõttu, et anti edasi informatsiooni, mida oli vaja üle vaadata, sest kutsujal ei püsinud kogu informatsioon meeles.
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 24

View user profile http://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum