Estonian Special Task Force
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Tagaside] Lind

2 posters

Go down

[Tagaside] Lind Empty [Tagaside] Lind

Post by Lind Mon 30 Mar - 1:18

Tere,

Enda puudused mis olen tähele pannud 2 õppuse käigus.
1. Ei ole modidega mänginud, siis käivad siin mõned asjad päris teisiti. (hud on täiesti uus asi, rataste vahetamine oli minu jaoks täiesti hämmastav, ravimise süsteem on omamoodi, raadio on pädevam, ts samuti jne...)
2. Võrreldes reaalsusega käib üksuse juhtimine ikka natuke teisiti ja see tekitab hämmingut, aga küll ma ümber harjun (näiteks mitte, et kell 1, 200m lahingpaar, vaid SW-s 200 lahingpaar).
3. Kuna olen erialalt parameedik, siis kõige tavalisema jalaväe taktikaga ei ole viimasel ajal kokku puutunud ja on meelest läinud, tänane õppus aitas metsikult meelde tuletada.
4. Käskluste andmine võis jääda mõnes situatsioonis kasinaks ja/või arusaamatuks.
5. Pean rohkem inimestele infot jagama ja "reegleid" paika panema, et ei toimuks "lambakarjas" liikumist ja muid imelike tegevusi.
6. Ei ole kokku harjutanud end teie "reeglite" järgi.
7. Väga paljud modidega seonduvad funktioonid on veel minu jaoks teadmata.
8. Nupud läksid ikkagi vahel sassi. Suhtlesin vahel valel kanalil, õnneks anti sellest väga ruttu teada ning sain end parandada.
9. Eriti hale viga, aga ütlesin vähemalt 2 korda enne enda kutsungi ja siis kutsutava oma... siiski kutsutav sai aru ja reageeris kutsungile.
10. Juhtus olukord kus edasi liikudes jäi üks hoone puhastamata.
11. Olude sunnil saatsin ehitist puhastama võitlejad, kes olid selleks valesti varustatud. (tl, kp, ls)
12. KP-0-s pidime andma kattetuld, et grupp charlie saaks edasi liikuda. Tegelikult läks nii, et delta sai igast küljest tina, pidi veskitesse varjuma ja hoopis charlie kaudselt meid päästma tulema. Oleksin võinud olukorra paremini lahti mängida.

Jaokaaslaste puudused
1. 360 kaitse ja asukoha valik võiks tulla ilma seletamata/käskimata ja iseseisvalt. (Kõige suurem probleem.)
2. Relvade eest läbi jooksmist on palju (peab tunnistama, et ka mina tegin seda).
3. Vastase osutamine oli, aga oleks võinud rohkem olla, pidin ikka mõned korrad ise küsima.
4. Võitlejad vahetavad enda positsiooni ilma luba küsimata/käsku saamata. (Tänu sellele tekkis tänasel õppusel veskite juures korralik laibameri.)
5. Infosulg. Laipadest ja suurtest vigastustest kanti ette, aga väiksemad pihtasaamised ei jõudnud minuni. (Tahtsin jagu liigudata KP2-st KP1-ni, aga ei saanud liikuma hakata, sest vahetult peale käsklust sain teada, et mõni võitleja tegeleb enda lappimisega ning ei ole veel võimeline liikumiseks.)

Üldised puudused
1. Mul ei ole õrna aimugi mis vahel baasis toimub, ei ole päris normaalne, et kohe peale serverisse tulemist saan granaadist viga.
2. Kord võiks tunduvalt parem olla. Mind hoiatati ette, aga vahel on tõesti tunne, et olen lasteaias.
3. Taktikaliselt juhtus väga tihti seda, et inimesed ronisid VÄGA kokku. (Ai-l 1 granaat ja 4-7 laipa/kannatanut, sama mp tule puhul.) Teeksin siinkohal vist isegi ettepaneku Zeusile, et kui nähakse inimesi väga puntras koos siis julmalt üks mp laks peale tõmmata. Ei pruugi olla küll kuigi reaalne kuid, pärast 1-2 sellist kogemust vaevalt soovivad sõdurid nii teineteise lähedal olla. Kogemus õpetab kõige paremini.
4. Info levimine. (Laskuri tasemel oli vahel asjadest raske aru saada.)
5. Kommuuniga liitumine oli suhteliselt aeganõudev ja pikk protsess, seda saaks lihtsamalt teha.
6. Varjutakse liiga vähe, nägin päris tihti, et võitlejad seisid keset lagendiku.
7. Kellaaegadest kinni pidamine.

Zeusi puudused
1. Tegelikult ei saa väga norida, väga osavalt saadakse hakkama. Võib olla mõnes kohas on AI käsklused liiga hästi pantud. Suure tõenöosusega ilma optikata vastane pimedas metsas ei koperda meile täpselt noolepeas otsa, muidugi võimalus on alati olemas ja ja peab valvel olema, seega ei saa nuriseda.

Kuna päriselt ka ma alati ei vingu ja virise, siis toon ikka plussid ka välja.
1. Kommuun on sõbralik/abivalmis, sain enda TS-i päris edukalt tänu teile tööle.
2. Ülemad suudavad end kehtestada.
3. Ülemad teavad mida teevad.
4. Ülemad teavad enda alluvate oskusi.
5. Ülematega plaanide tegemine on lihtne ja loogiline (, oleks see vaid päriselt ka nii lihtne ja mugav).
6. Sidepidamine ülemate vahel oli hea.
7. "Eetrimöla" oli väga vähe (ainult 2 korda pidin alguses korrale kutsuma. Asja sai ruttu korda).
8. Kui sain endale uue grupi, siis sai suhteliselt ruttu selgeks võitlejate tugevad ja nõrgad küljed, sest võitlejad annavad ise enda oskustest teada.
9. Võitlejad suudavad edukalt tabada sihtmärki.
10. Sihtmärgi osutamine on võitlejatel selge. Sain olukorrast suhteliselt hea ülevaate.
11. Zeus on oma ametis väga pädev. Pingelised ülesanded, 5+.
12. Armas veedetud aeg koos teiega oli meeldiv ja lõbus.
13. JÜ-na ei pidanud tegema mitte ühtegi lasku ja sain tegeleda ainult juhtimisega! Täpselt nii nagu päriselt peabki olema. Jagu oli aktiivne.
14. Lahingpaari sisene koostöö on hea. Vähemalt minu jaos oli.
15. Enda jaos võitlejatele uute nimede asendamine numbrite näol aitas juhtimisel kaasa (,võitlejad ei pruugi nõustuda, aga JÜ-na oli minul kergem).
16. Enne ülesandele liikumist sain jaole tähtsamad asjad selgeks teha. (Liikumise järjekord, kolonnis liikutes teadsin täpselt, et millises sõidukis keegi on jne.).
17. Jao siseselt võitlejate erialade värvimine muudab juhtimise kohe väga palju lihtsamaks.
18. Võitlejad oskavad koordinaate lugeda ning anda.
19. Üldiselt on võtlejatel üksikvõitleja ja lahingpaari tase selge ja vajalikud teadmised omandatud.

Juhul kui riivasin kellegi tundeid, siis.... sitt päev. Mainin igaks juhuks ka midagi ilmselgelt, et see on AINULT MINU arvamus. Kui keegi arvab, et jätsin enda kohta midagi negatiivset kirja panemata, siis andge julgelt teada, et järgmine kord end parandada. Mul on väga paks nahk ja viha ei pea mitte kellegi vastu. Negatiivne tagasiside on alati positiivne.


Lugupidamisega,

J. Lind

Lind

Postituste arv : 3
Join date : 2015-03-21
Asukoht : Tallinn/Tartu

Back to top Go down

[Tagaside] Lind Empty Re: [Tagaside] Lind

Post by Kurvits Mon 30 Mar - 1:54

Mulle meeldib see, et sa tõid välja absoluutselt kõik negatiivsed küljed, millest me pärast mängu Zeusi ja esimese jao täpsuslaskuriga rääkisime. Ühesõnaga panid ülesannete käigus hästi tähele. Leidsime lahenduse kellaaegadest kinni pidamisele, samuti rääkisime ka probleemidest baasis ning tänan selle idee eest seoses külg külje kõrval liikumisega. See on seni olnud koguaeg probleemiks aga üritame seda tasapisi välja süüa.

Ma küll ei jõudnud end kursis hoida rühma parameedikuna ülemate sidega aga mis mind närima jäi oli rünnaku suuna valik. Koht kust liiguti peale oli teie jao puhul veskite juurest, mida mina isiklikult oleksin vältinud just seetõttu, et oli teada, et teisel pool küngast oli linn. Vaenlast on lihtsam rünnata samal tasandil kui künkalt, sest mida paremini näed sina vastast, seda paremini näeb vaenlane sind. Lisaks toon välja selle, (ei käi jaoülemate kohta) et jaoliikmed ei julge ilma käsuta tuld vist avada. Kui vaenlane ikka peale surub juba, siis ürita ise ka jälgida, et nad ikka laseks vastu ka, sest mina kui rühma parameedik kes tavaliselt peaks kaugel eemal olema, olin sunnitud liikuma agressiivselt edasi ja vaenlast maha võtma, et jagusid liikuma saada ning lõpuks tõin ära ka dokumendid linnast, mis oli meie ülesanne. Siin kohal panengi jaoülematele südamele, et üritage jälgida agressiivsust.

Sa tõid välja ka, et jao liikmed ei kipu ise mõtlema. Ka see on meil olnud alati probleemiks. Tuletage neile vahel meelde, et ringkaitse tuleb võtta iseseiavalt ning seletage neile ka selle vajalikkust. Smile

Üld pilt missioonidest oli iseenesest hea. Kuulsin pidevat sidet teie vahel, sest olin üldiselt väljaotsa juures ning selle üle kurta ei saa. Üritage parandada jaosiseseid probleeme ning kokku peaks hakkama asi ilusti tööle.

Baasis passimist ei tohiks ka enam tekkida, sest varustus on kõigil juba koos ja salvestatud, nii et panen paika ainult kellaajad millal keegi peab mängus olema. Zeus pool tundi enne mängu algust missiooni tegemiseks, jaoülemad 15min enne algust, et missiga kurssi end viia ning määrata rünnaku suund, jaoliikmed määratud ajal ja määratud ajast 15min hiljem välja liikumine, et jaoülemad saaksid jagude siseselt asjad paika panna.

Tänan tagasiside eest!
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 29

https://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum