Esmaabi

Go down

Esmaabi

Post by Kurvits on Tue 15 Jul - 21:10

Meditsiin

ESMAABI on esmase abi andmine kannatanule enne meditsiinilise abi saabumist.

Esmaabi reegel number üks on ENESETURVALISUS ENNEKÕIKE! Kui lahingutegevuses tekib haavatu, siis esimene prioriteet on VASTASE MAHASURUMINE VÕI HÄVITAMINE. Nii kaua kui vastase tuli on efektiivne (kuulid vihisevad üle pea või tabavad varjet) ei saa anda haavatule esmaabi, sest sellega riskib abiandja ise pihta saamisega.

Haavatule SAAB ANDA esmaabi:
1.HAAVATU ISE, eemaldudes kaaslaste kattetule all lahingutegevusest turvalisele alale, kus ta peatab võimalusel ISE verejooksu, peale mida kontrollib JAOSANITAR ta üle.
2. LAHINGPAARILINE, kes pärast haavatu märkamist annab hüüdes "MEES MAAS!" märku JAOÜLEMALE, ning jätkab vastase mahasurumist või hävitamist kui jaoülem ei käsi teisiti. Pärast vastase mahasurumist või hävitamist, liigutab haavatu kas LOHISTADES või KANDES ohualast välja ning võimalusel peatab verejooksu, pärast mida annab ta haavatu JAOSANITARI hoole alla ning naaseb tagasi oma positsioonile.
3. JAOSANITAR, kelle juurde haavatu toimetatakse pärast lahingtegevusest evakueerimist. Evakueerimisel kasutatakse pürotehnilisi vahendeid  (nt. suitsugranaadiga suitsukatte loomine) vastase nähtavuse raskendamiseks. Antud punkt on esmane tegevus AVATUD MAASTIKU puhul, kus varjet on vähe, et haavatu saaks võimalikult kiirelt abi ning tegutsetakse AINULT jaoülema käsu peale ning pärast haavatu evakueerimist, NAASEB oma positsioonile ning JÄTKAB lahingutegevusega.

Haavatule EI SAA ANDA esmaabi kui:
1. Jagu asub RÜNNAKUL, sest agressiivsust ei tohi kaotada, sest muidub haarab vastane INITSIATIIVI võitluses, ning jagu võib saada hävitavalt lüüa. Pärast vastase positsiooni hõivamist või hävitamist liigutakse tagasi ja LIIGUTATAKSE haavatud turvalisse kohta, kus võimalusel peatatakse ise verejooks ning antakse üle JAOSANITARILE.
2. Esmaabi andmine on OHTLIK abiandjale.

Pärast esmaabi andmist on iga võitleja KOHUSTUS täiendada oma esmaabi varustust, võttes SANITARI seljakotist uued sidemed!!!


Last edited by Kurvits on Tue 30 Dec - 16:10; edited 1 time in total
Kurvits
Kurvits
Admin

Postituste arv : 64
Join date : 2014-07-14
Age : 24

View user profile http://e-s-t-f.forum.co.ee

Back to top Go down

Re: Esmaabi

Post by JohnFrosty on Fri 19 Sep - 22:37

Hea õpetus ei teadnud päris paljusi neist Smile

JohnFrosty

Postituste arv : 2
Join date : 2014-07-16
Age : 21
Asukoht : Tallinn , Pirita

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum